Yesilyurt Gazetesi
Reklam
Reklam  
 
 
Anasayfaya Dön Ana Sayfaya Dön
 
Malkarada 35 seçmenli köyde 16 oyla muhtar seçildi
Malkara’da 35 seçmenli köyde 16 oyla muhtar seçildi


“Malkara Kuyucu köyü yeni muhtarını seçti”

 
Google Google Facebook Facebook
Sık Kullanılanlar Favorilerim
Digg Del.icio.us Del.icio.us Digg
Ekleme Tarihi 09.06.2012 /  15:08 Karakter Boyutu :
12 Pixel 16 Pixel 20 Pixel 24 Pixel

 


Malkara İlçesinde bağlı 11 haneli ve 35 seçmeni bulunan Kuyucu Köyünde, 16 oy alan Hasan Aksoy muhtar seçildi. Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden eski muhtar Ahmet Aksoyunda akrabası olan yeni muhtar Aksoy, muhtarlığın devlet hizmeti olduğunu ifade ederek oy verenlere teşekkür etti.

Malkara İlçesinde 13 kilometre uzaklıktaki 11 hanede 55 kişinin yaşadığı ve 35 seçmene sahip olan Kuyucu Köyü ilginç bir muhtarlık seçimi yaşadı. 49 yaşındaki köy muhtarı olan Ahmet Aksoy geçen Şubat ayında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Malkara İlçe Seçim Kurulu, Haziran ayının ilk haftasında köyde yeni muhtarın belirlenmesi için geçen seçim yapılacağını ilan etti. Bunun üzerine ölen muhtar Ahmet Aksoyun amcasının oğlu olan 63 yaşındaki Hasan Aksoy, Hasan Öztürk ile Hüseyin Aksoy muhtar olabilmek için aday oldu. Geçen hafta köyde yapılan seçimlerde 35 seçmen oy kullandı. Geçerli sayılan 31 oydan 16sını alan Hasan Aksoy yeni muhtar seçilirken, diğer adaylardan Hasan Öztürk 11, Hüseyin Aksoy ise 4 oy aldı. Malkara İlçe Seçim Kurulunun muhtarlık seçimlerini açıklamasının ardından muhtarlık mazbatasını alan yeni muhtar Hasan Aksoy, muhtarlığın bir devlet görevi olduğunu ifade ederek, Güzel bir seçim oldu. Muhtarlık, aynı zamanda bir devlet hizmeti olup bu görevi mutlaka birileri yapacak. Yapılan seçimde bana oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Köyüm için elimden geleni yapacağım diye konuştu. (Murat YAYIN)

 

 

Kaynak :
Reklam
Reklam
 
Habere Yorum Ekle "Küfür ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmamaktadır."
Adınız ve Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
 
 
Diğer Haberler
Reklam
Reklam
Reklam
Üye Girişi
Reklam
  Arama
Yazarlar YAZARLAR  
 
Elmas Cankurt
Merve Erduğan
Murat YAYIN
Faruk Ceylan
Yazar

Hava Durumu
Hava Durumu Hava Durumu Hava Durumu
Anket Sonuçları
 
Seçenekler Oy Oranı Oy Sayısı
Günün Fotoğrafı
Karikatürler
     
reklam

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS! | Reklam | Üyelik | Künye | Bize Ulaşın | RSS
© 2003-2011 CANKURT Gazetecilik Paz. Ajans Firma Tic. ve Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. | Tasarım & Hosting : Trakya Kırklareli Rota Bilişim Teknolojileri
reklam